Ketu Kuriozitete ..

Shko poshtë

Ketu Kuriozitete ..

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 4:49 pm

Albert Ajnshtajn

¨E vetmja gjë që bie ndesh me diturinë time është arsimimi.
¨Për sa i përket përputhjes së ligjeve të matematikës me realitetin, ato nuk janë të sigurta; për sa i përket sigurisë së tyre, ato nuk përputhen me realitetin.
¨Logjika praktike është mbledhja e paragjykimeve të përfituara në moshën 18-vjeçare.
¨Çlirimi i energjisë atomike nuk ka krijuar një problem të ri. Ka bërë më urgjente nevojën për të zgjidhur një ekzistues.
¨Nëse jeni në botë të përshkruani të vërtetën, lërjani elegancën rrobaqepësit.
¨Nuk e di se me cilat armë do të bëhet Lufta III Botërore, por Lufta IV Botërore do të luftohet me shkopinj dhe gurë.
¨Marrëzia: të bësh të njëjtën gjë përsëri dhe përsëri dhe të presësh rezultate të ndryshme.
¨Sekreti i krijimtarisë është të dish të fshehësh burimet.
¨Vendose dorën mbi furrë për një minutë dhe të duket si një orë. Ulu pranë një vajze të bukur për një orë dhe të duket si një minutë. Ky është relativitet.
¨Nëse faktet nuk përputhen me teorinë, ndrysho faktet.
¨Kushdo që s’ka bërë asnjë gabim nuk ka provuar asgjë të re.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi