Basti per jeten, nje pacient i fiton doktorit pese mije paund sepse jetoi

Shko poshtë

Basti per jeten, nje pacient i fiton doktorit pese mije paund sepse jetoi

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 4:47 pm

Basti per jeten, nje pacient i fiton doktorit pese mije paund sepse jetoi

img484863ac15ea3.jpg

Tete muaj me pare mjeku i thote 58-vjecarit, Jon Matthews nga Milton Keynes, "Mos bej plane per Krishtlindje", per shkak se nuk do te mund te jetonte nga semundja e rende. Por ai gjithashtu vuri nje bast prej 100 paundesh me doktorin qe do te mbijetonte...

Matthews thote "Ne kete kohe, vitin e shkuar une kontaktova me doktorin William Hill dhe ata me dhane nje probabilitet 50/1 per te mbijetuar".

Mjeku e diagnostikoi 58-vjecarin me Meso-thelioma, nje forme e gjate e kancerit, ne prill te 2006. "Ata thane qe maksimumi qe do jetoj pas diagnostikimit eshte pikerisht 25 muaj, por sot jane 25 muaj dhe nje jave", shton Matthews.

Graham Sharpe, zedhenesi i mjekut Willaim Hill thote "Asnjehere skam qene kaq i kenaqur sa te paguaje nje klienti fitues 5 mije paund". Matthews thote se gjysmen e parave do ti jape per bamiresi ne luften kunder kancerit.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi