Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC)

Shko poshtë

Ndërtesa më e lartë në Botë - World Financial Centre (SWFC)

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 4:42 pm

e shtunen e kaluar ne Shangaj perhere te pare per publiken jane hapur dyert e nderteses me telarte ne bote - gjysem kilometri e gjate ndertesa World Financial Centre

(SWFC).

Qendra e gjate 429 metra perfshin hotele, ambiente pune, shoping center platforma observimi dhe cfar do tjeter. Sigurisht ne tekan qene investuar 1.13 miljard dollar.Rokaqielli i ri i kalon rekorded e deritanishme-kullat petronas me452 dhe rrokaqiellin Taipei 101 me 448 metra.
World Financial Centre sdo te kenaqet shum gjate me kete titull.
per momentin ndertohet nje gjigand te cilin edhe gjate kohe nuk do ta tejkaloj askush-rrokaqielli 807 metersh Burj Dubai ne Dubaj .

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi