Zanafilla e pikave

Shko poshtë

Zanafilla e pikave

Mesazh nga Benjamin prej Tue Oct 21, 2008 2:46 pm

Zanafilla e pikave...


Fjala pik për her të parë është degjuar me zbulimin e ujit.Para se te zbulohet
ujit nuk ka pasur pik.NJerzit ma heret ne munges te pikes kan folur nga dy
apo tri dit me rall deri sa i rjellke goja gjak dhe ne fund e vrisnin veten ne munges
te pikes.Pas nje kohe qielli kishte qregullime dhe keshtu filloi deri te ujderdhja nga plaget e brendshme
qe i mori. Me ujderdhjen filluan pikat e para te bien,njerzit ishin shum te lumtur dilnin masovikisht
per te festuar ardhjen e pikes gzim i mall ne mesin e njerzve dhe keshtu me pikimin e pikes
se par njerzit stopoheshin nuk flisnin me ,por pas nje kohe kalonin me kenaqsi ne kryeresht
ishte ndjenj e papershkrueshme thonin njerzit.
Dhe keshtu pika me kalimin e kohes u shumu disa prej pikave e ndrun identitetin edhe e leshun
bistekun e ndrun emrin e bonen presje , dhe disa tjera ne menyra tjera.Normal kete e kan bo
per shkak te pareve i kan pagu shum.
Pikat ka turli turli po ma kryesore jan dy jo po tri...

lol! lol! lol! Razz Wink
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi