Femra (analiza kimike dhe fizike )

Shko poshtë

Femra (analiza kimike dhe fizike )

Mesazh nga Benjamin prej Tue Oct 21, 2008 2:43 pm

ELEMENTI KIMIK: Femra

SIMBOLI : FEM

MASA ATOMIKE : 60 (po zakonisht haset ne 70 e perpjet)

KARAKTERISTIKAT FIZIKE DHE KIMIKE

1) spierfaqja zakonisht e mbulume me ngjyr

2) e ngrir pa arsye

3) shkrihet nese i ipet tretman i mire

4) shije e idht nese konsumohet ne forma jokorekte

5) ka shum shum pak rezistenc ndaj arit argjendit edhe gurve te qmum

6) absorbon sasi shum te madhe te sendeve te shtrejta

7)mund te explodoj leht nese lihet ne kushte te papershtatshme

8 ) nen presion te caktum prodhon efekte te pa parashikueshme

PERDORIMI

1) reagjent me i mire kunder tepricave ne kulete

2) mund te perdoret si preparat kunder shum formave te dhimbjes

KUJDES!!!!

1) eshte shum helmues perveq nese perdoret prej njerzve me eksperienc

2)eshte shkelje e ligjit nese perdoret me shum se nje paketim
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi