Ranieri: Poulseni më i mirë se Alonso

Shko poshtë

Ranieri: Poulseni më i mirë se Alonso

Mesazh nga Benjamin prej Tue Oct 21, 2008 11:03 am

E enjte, 09 Tetor 2008 13:19

Trajneri i Juventusit, Klaudio Ranieri ka sqaruar arsyet për të cilat klubi bardhezi nuk kishte nënshkruar gjatë verës me mesfushorin e Liverpulit, Ksabi Alonso, duke preferuar më shumë danezin, Poulsen.
Sipas Ranierit, Alonso ka pasur mungesë të shpejtësisë dhe kjo ka qenë arsyeja kryesore që nuk është transferuar te "Zonja e Vjetër".

"Ksabi Alonso? Nuk kam dëshiruar që ai të jetë këtu, sepse është shumë i ngadalshëm", ka theksuar Ranieri për "La Stampa", duke shtuar: "Unë kam imagjinuar se si mund të luajmë nëse Pavel Nedvedi dhe Mauro Kamoranezi do të rrinin përpara dhe kam pyetur vetën nëse Ksabi Alonso do të mund të mbulonte gjithë atë hapësirë në mesfushë dhe erdha në përfundim se ai nuk është lojtari i duhur. Ndërkohë, Poluseni është gjithmonë në vendin e duhur, në kohën e duhur".
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi