Shqipria sёrish me njё sulmues

Shko poshtë

Shqipria sёrish me njё sulmues

Mesazh nga Benjamin prej Tue Oct 21, 2008 11:02 am

E enjte, 09 Tetor 2008 12:58

Trajneri i kombëtares shqiptare, Arie Haan, do tё vazhdojё t'i qëndrojё "besnik" formacionit tё tij me njё sulmues, duke përdorur tё njёjtёn formulё edhe nё ndeshjen e tё shtynёs, ndaj Hungarisё.Në portë do të jetë Arjan Beqaj, që me formën e treguar me klubin e tij Anorthosis është një siguri më shumë. Në mbrojtje, holandezi do të rreshtojë Armend Dallkun në të djathtë dhe Kristi Vangjelin në të majtë, ndërkohë partner i Debatik Currit në qendër do të jetë Lorik Cana ose Elvin Beqiri.

Në qendër të mesfushës në pozicione defensive do të jenë Altin Lala dhe Ervin Bulku (ose Lorik Cana, nëse nuk aktivizohet si mbrojtës), ndërsa përpara tyre Haan, pritet tё hedhё Ervin Skelën.

Dy lojtarёt tjerё tё cilёt do tё plotёsojnё repartet anësore tё mesfushës do tё jenё Klodian Duro dhe Jahmir Hyka. Sulmues i vetëm do të jetë Erjon Bogdani, që në fitoren kundёr Maltës, hapi serinё e golave pёr Shqipёrinё.

Tek kundërshtari, vëmendje e veçantë do t'i kushtohet mbulimit të dy lojtarëve më të mirë, Tamas Hajnal (mesfushori sulmues i Borusia Dortmundit) dhe Szhabolks Huszhti (mesfushori anësor i Hannoverit).
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi