Cesc dhe Ramos janë dëshirat e Milanit

Shko poshtë

Cesc dhe Ramos janë dëshirat e Milanit

Mesazh nga Benjamin prej Tue Oct 21, 2008 10:59 am

E mërkurë, 08 Tetor 2008 13:43

Mediat italiane përcjellin lajmin se Milani dëshiron t'i angazhojё nё radhёt e veta dyshen spanjolle Cesc Fabregas dhe Sergio Ramos, me synimin pёr t'u rikthyer sёrish nё maje tё futbollit evropian.Corriere dello Sport ka shkruar se mbrojtësi i Realit do tё ishte njё zёvendёsim perfekt pёr kapitenin Paolo Maldini. Klubi spanjoll nuk dëshiron tё dëgjojё pёr shitjen e tij, ndërsa nё marrëveshje qëndron klauzula prej 120 milionё eurosh.

Gazeta shkruan se rosonerёt do tё përpiqen tё shfrytёzojnё edhe raportet e mira me Arsenalin, pёr tё angazhuar mesfushorin Cesc Fabregas.

Milani ёshtё i gatshёm tё ndajё afro 50 milionё euro pёr ta bindur Wengerin tё heqё dorё nga shërbimet e Fabregas.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi