Stoner ndal hovin e Rossit

Shko poshtë

Stoner ndal hovin e Rossit

Mesazh nga Benjamin prej Tue Oct 21, 2008 4:56 am

E diel, 05 Tetor 2008 10:17

Casey Stoner arriti që pas 5 fitoreve të njëpasnjëshme të Rossit të fitojë para publikut të vet në Australi.


Valentino Rossi i cili është në formë të jashtëzakonshme dhe i cili e ka siguruar titullin për këtë vit, pas pozitës startuese qe e pati sot duke filluar nga vendi i 12-të në fund arriti të renditet i 2-ti. Stoner i cili është nisur i pari ashtu edhe e përfundoj garën.
Pas dështimit të spanjollit Pedrosa i cili nuk e përfundoi garën toner është larguar në +36 pikë dhe thuajse e ka siguruar vendin e dytë në këtë stinor kur dihet se kanë mbetur vetëm edhe dy gara deri në fund të kampionatit.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi