Rossi stoliset me titullin e 6-të në MotoGP

Shko poshtë

Rossi stoliset me titullin e 6-të në MotoGP

Mesazh nga Benjamin prej Mon Oct 20, 2008 2:39 pm

E diel, 28 Shtator 2008 11:29

Me një dominim të plotë në pjesën e dytë të kampionatit italiani Valentino Rossi pas garës në Motegi të Japonisë arriti të stoliset me titullin e 6-të në MotoGP dhe me titullin e 8-të gjithsej në garat me Moto.Me fitoren e 5-të me radhë kur kanë mbetur edhe tri gara deri në fund të kampionatit Rossi këtë herë fitoi para dy rivalëve kryesor Stoner dhe Pedrosa.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi