Finalja - Prishtinë “Kupa e Bajramit 2008”

Shko poshtë

Finalja - Prishtinë “Kupa e Bajramit 2008”

Mesazh nga Benjamin prej Mon Oct 20, 2008 2:27 pm

E hënë, 22 Shtator 2008 09:35

Turneu tradicional në futboll të vogël "Kupa e Bajramit 2008" i organizuar për nderë të muajit të madhrishëm të Ramazanit nga Asociacioni për kulturë edukim dhe arsim AKEA, ka hyrë në fazën finale...Turneu tradicional në futboll të vogël "Kupa e Bajramit 2008" i organizuar për nderë të maujit të madhrishëm të Ramazanit nga Asociacioni për kulturë edukim dhe arsim AKEA, ka hyrë në fazën finale ashtu që për qytetet Prizren dhe Preshevë tanimë janë realizuar takimet finale ku fitues janë: për Prizren "fabrika e lëngjeve frutti", për Preshevë "Altini".

Ky është edicioni i pestë i këtij turneu dhe këtë vit kanë marrë pjesë gjithsej 100 ekipe (Prishtinë 32, Prizren 24, Preshevë 24 dhe Podujevë 20)

Në rajonin e Prishtinë në të cilin garuan 32 ekipe në një konkurencë të fortë deri në finale arritën ekipet "Restoran Collection" dhe "Rima" takimi final mes së cilave do të realizohet me 22.09.08 (e hënë ) me fillim në ora 22.00 në sallën e kolegjit universitar për kulturë fizike Eurosport në Bardhosh, ndërkohë që për pozitën e tretë dhe të katërt do të takohen ekipet "Rent a car Dreni" dhe "Alumin-Al & Iliri".

Pas Përfundimit do të ndahen medaljet, mirënjohje dhe shpërblimet për 3 vendet e paraPër rajonin e Podujevës ndeshja finale do të realizohet me 24.09.08 (e merkurë)Fituesit në nivel qytetesh garojnë në ditën e dytë të Fitër Bajramit për trofeun Kupa e Bajramit 2008.

avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi