Fotoaparat me 50 megapikselë

Shko poshtë

Fotoaparat me 50 megapikselë

Mesazh nga Benjamin prej Mon Oct 20, 2008 12:10 pm


Prodhuesi i njohur suedezi fotoaparatëve, Hasselblad, ka prezantuar modelin e ri, rezolucioni i të cilët është plot 50 megapikselë.
Për shkak të numrit të vogël të klientëve, ndërsa para së gjithash edhe për shkak të kualitetit të prodhimeve të kësaj marke, modelet e reja të fotoaparateve Hasselblad nuk prodhohen aq shpesh.

Një vit pasi që doli modeli H3DII-39, me rezolucion 39 megapiksels, është prezantuar edhe modeli më i ri me 50 megapiksels.

Hasselblad H3DII-50 ka çip drite Kodak, i cili fizikisht është dy herë më i madh se sa ai i fotoaparateve digjital SLR. Madhësia e çipit garanton edhe kualitetin e lartë të fotografive.

Çmimi i fotoaparatit ende nuk është publikuar, por do të jetë sigurisht po aq impresiv sa edhe mundësitë e tij. Modeli i vjetër H3DII-39 tash kushton 37.000 dollarë, ndërsa i riu do të duhej të kushtojë më shumë se kjo.

Prodhuesi u ka mundësuar pronarëve të modelit H3DII-39, ta shkëmbejnë atë me një fotoaparat të ri H3DII-50 dhe me pagesë shtesë.

avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi