Një LCD-PC Elegant me TouchScreen

Shko poshtë

Një LCD-PC Elegant me TouchScreen

Mesazh nga Benjamin prej Mon Oct 20, 2008 12:01 pm


Dy kompjuterë personalë (PC) do të sjell HP në treg. IQ504 dhe IQ506 janë "All in One PC"...
Dy kompjuterë personalë (PC) do të sjell HP në treg. IQ504 dhe IQ506 janë "All in One PC", që do të thotë kompjuterë që nuk komandohen vetëm nga mausi e tastiera, por edhe përmes multituchscreen ekranit. Mjafton një prekje e ekranit të tij 22 inch dhe niset Touch-Aplikacioni i dizenjuar nga HP, prej nga mund ta startoni Internetin, Video player, Chatin dhe programe të tjera.
Kompjuterët janë të pajisur me Intel Notebook Core 2 Duo procesorë. IQ504 zhvillon shpejtësi prej 2 GHz dhe ka kartelë grafike Intel X3100, jo i përshtatshëm për videolojëra dhe videoapplikacione. IQ506 ka 2,16 GHz dhe është i pajisur me kartelë grafike nVidia 9300M GS, me pak vështirësi i për lojëra. Katër GByte RAM, n-WLAN, DVD- Writer dhe gjithashtu Vista Home Premium 64-Bit gjenden në të dy llojet njësoj. IQ504 pritet të dalë në tetor në tregun gjerman për rreth 1400 € kurse për IQ506 çdo gjë është e hapur.avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi