Golfi i ri GTI nën reflektorët e Parisit

Shko poshtë

Golfi i ri GTI nën reflektorët e Parisit

Mesazh nga Haris prej Fri Oct 17, 2008 9:12 am


Panairi i automjeteve në Paris është hapur edhe zyrtarisht. Kanë filluar prezantimet e para mediale, derisa premierën botërore e ka përjetuar edhe Golfi i ri i gjeneratës së gjashtë, si dhe versioni i tij sportiv – GTI.
GTI i ri duket dukshëm më agresiv sesa paraardhësi i tij për të cilën gjë mund t’i falënderohet thithësit masiv të ajrit nën rrjetin e ftohësit. Siç është supozuar, automjeti do të futet në lëvizje nga dylitërshi i përpunuar katër-cilindërsh me turbo-mbushës i cili tani zhvillon 10 KF më shumë, respektivisht 210 KF.

GTI deri në shpejtësinë prej 100 kilometrash në orë arrin për 7.2 sekonda dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 239 km/h. GTI i ri ka moment më të mirë të nisjes me rrotullime më të ulëta.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi