Ujevara me e larte ne bote

Shko poshtë

Ujevara me e larte ne bote

Mesazh nga Ah-f_m@wy1 prej Thu Apr 09, 2009 4:22 pm

NJe pjese e Ujvares!

Ujevara me e madhe ne Bote eshte “Engjel” e lumit Karao (Venezuele). Lartesia nga e cila bie uji eshte 1.000 m. Kjo ujevare eshte vetem nje nga shume ujevarat e larta ne keto ane te Venezueles. Emrin e ka marre sipas pilotit amerikan Xhimi Engjel i cili ne vitin 1933 e ka vizituar dhe vendosur ne ditarin e tij.
Ujevara e dyte eshte ne Republiken Jugafrikane me lartesi 414 m.
Ujevara e trete eshte “Kukenani” ne Venezuele me 610 m, lartesi.

Ah-f_m@wy1
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 10
Age : 26
Registration date : 09/04/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesohu.org

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi