Michael J. Fox përballet çdo ditë me sëmundjen

Shko poshtë

Michael J. Fox përballet çdo ditë me sëmundjen

Mesazh nga b3saR prej Sun Apr 05, 2009 11:22 am


Michael J. Fox njofton se ai duhet të luftojë çdo ditë me sëmundjen e tij me qëllim që t’i shmang efektet e saja dhe në njëfarë mënyre ta jetojë jetën e tij.
Ylli i filmit “Back to the Future”, i cili është diagnostikuar me sëmundjen Parkinson para 18 vitesh, nuk lejon që gjendja e tij shëndetësore ta mposhtë atë, megjithëse pranon që kjo është një gjë shumë e vështirë për t’u bërër.

“Sëmundja është një fakt në jetën time, mirëpo nuk është e gjithë jeta ime. Jam baba, jam bashkëshort, jam aktivist, jam shkrimtar dhe jam një studiues i botës...”, është shprehur komiku i dikurshëm në shoun e Oprah Winfreyt.

b3saR
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 32
Age : 26
Registration date : 19/12/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi