Samsung N110 – dizajn klasik

Shko poshtë

Samsung N110 – dizajn klasik

Mesazh nga b3saR prej Sat Apr 04, 2009 3:26 am


Netbooku i kompanisë Samsung me dizajn klasik në formë serike shitet vetëm me një gigabajt të memories, por edhe me një bateri shumë të qëndrueshme.
Samsung ka paralajmëruar zyrtarisht netbookun N10 me diagonale të ekranit prej 10.1 inç. Pos dizajnit klasik në të gjendet edhe procesori Atom N270 me takt 1.6 GHz, një gigabajt DDR2 memorie (pa mundësi zgjerimi) si dhe disku prej 160 gigabajt.

Pajisjet tjera, përveç rrjetit pa tela, lexuesit të kartelave të memories dhe kamerës së uebit prej 1.3 megapiksela, përfshijnë edhe Bluetooth 2.0 + EDR.

Së bashku me Samsung N110 shitet edhe sistemi operativ Windows XP, derisa ajo që e dallon këtë netbook nga konkurrenca është bateria prej gjashtë qelive, e cila sipas të dhënave zyrtare mund të sigurojë edhe deri në 9.5 orë pune.
Çmimi i tij është 450 dollarë amerikanë.

b3saR
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 32
Age : 26
Registration date : 19/12/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi