E klasa e re Brabus

Shko poshtë

E klasa e re Brabus

Mesazh nga b3saR prej Sat Apr 04, 2009 3:21 am

E klasa e re sapo ka dalë, e djemtë nga Brabus veçmë e kanë përgatitur versionin e vet.
Pasi që versioni AMG e Mercedesit të ri të klasës E do të vjen më pas, të gjithë vozitësit për të cilët E500 nuk është i shpejtë sa duhet, mund të blejnë versionin Brabus të këtij automjeti.

Si zakonisht, në të është motori V8 i modelit E500, por nga 5.5 është rritur në 6.1 litra. Po ashtu në gjendet edhe elektronika e re si dhe sistemi i ri i ajrosjes, prandaj fuqia prej 388 është rritur në 462 kuaj fuqi.


Shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë e arrinë për 4.7 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është 305 km/h.

b3saR
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 32
Age : 26
Registration date : 19/12/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi