U hap dyqani online me aplikacione për BlackBerry

Shko poshtë

U hap dyqani online me aplikacione për BlackBerry

Mesazh nga b3saR prej Sat Apr 04, 2009 3:18 am

Duke marrë shembull nga Apple App Store, kompania RIM, prodhuese e BlackBerryt, ka hapur dyqanin me aplikacionet për BlackBerry.
BlackBerry App World ofron kushte diç më të mira për programuesit e aplikacioneve. Në fakt, për dallim nga Apple, e cila merr 30 për qind të shitjes, RIM do të ndalë vetëm 20 për qind, derisa 80 për qind do t’i kalojnë pronarit të aplikacionit.

Sa u përket përdoruesve, këto janë lajmë të shkëlqyeshme sepse tanimë janë paraqitur një bollëk aplikacionesh, e mund të presim që numri i tyre tani të rritet dukshëm.

Në BlackBerry App World janë paraqitur edhe Facebook, Google Talk, ICQ, Yahoo Messenger dhe shumë aplikacione tjera. Shumica prej tyre janë pa pagesë, derisa blerja e atyre të cilat nuk janë të tilla do të bëhet nëpërmes shërbimit PayPal.

BlackBerry App World

b3saR
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 32
Age : 26
Registration date : 19/12/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi