Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA

Shko poshtë

Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA

Mesazh nga Benjamin prej Tue Feb 03, 2009 9:58 am

Instituti amerikan për luftën kundër kancerit të martën ka njoftuar se në bazë të të dhënave më të reja, është hera e parë që në SHBA vërehet rënie e numrit të sëmurëve me kancer.
Hulumtimi amerikan ka përfshirë periudhën e fundit dhjetëvjeçare (nga viti 1998), ndërsa rënia e numrit të sëmurëve meshkuj dhe femra është vlerësuar për 0.8 %.

Zvogëlimi i rasteve me kancer është vërejtur te të gjitha llojet e kancerit, ndërsa vdekshmëria nga kanceri tash e disa vite është në rënie, falë intervenimit të hershëm dhe terapisë adekuate.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi