NBA: Celtics sёrish mё tё mirё se Pistons

Shko poshtë

NBA: Celtics sёrish mё tё mirё se Pistons

Mesazh nga Emir prej Sun Feb 01, 2009 3:28 am
Kevin Garnett ka shёnuar 22 pikё ndërsa Paul Pierce 20 tё tjera, pёr t’i sjellё fitoren e 10-tё radhazi ekipit tё Boston Celtics, qё mposhti Detroit Pistons me rezultat 86-78.
Fitorja ishte e treta radhazi e Celtcisave ndaj Pistonsave kёtё sezon. Rodney Stuckey dhe Allen Iverson udhëhoqën tek Detroit me nga 19 pikё.

Nё ndeshjen tjetër tё NBA-sё Los Angeles ka shёnuar fitore prej 132-119 nadj Minnesota Timberwolves, me Kobe Bryant qё shёnoi pikёt mё tё larta tё ekipit, 30.

Andrew Bynum shpërtheu tek Lakers me 27 pikё dhe 15 kёrcime, ndërsa Pau Gasol shёnoi 21 pikё.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi