Australian Open: Willims fiton titullin e katërt Australian Open

Shko poshtë

Australian Open: Willims fiton titullin e katërt Australian Open

Mesazh nga Emir prej Sun Feb 01, 2009 3:28 am
E dyta e renditur nё tenisin botëror, Serena Williams, ka triumfuar nё finalen e femrave tё turneut Australian Open, duke shkatërruar tenisten e tretё nё botё, rusen Dinara Safina me fitore prej 2-0 nё sete (6-0, 6-3), brenda vetëm 58 minutash.
Williams dominoi tёrёsisht pёrballjen qё nga fillimi, duke fituar setin e parё me rezultat 6-0. Seti i dytё ishte mё i ekuilibruar, por qё megjithatë i takoi amerikanes.

Ky ёshtё trofeu i katërt pёr Serena Williams nё Australian Open, pas titujve tё fituar nё vitin 2003, 2005 dhe 2007.Williams me trofeun e katërt Australian Open nё duar. Foto: AP

Triumfi nё kёtё turne do t’i mundësojё amerikanes tё marrё vendin e parё nё listёn botërore tё tenisteve, tё cilin aktualisht e mban serbja Jelena Jankovic.

Finalja e meshkujve, ku do tё përballen dy tenistёt mё tё mirё nё botё, Rafael Nadal dhe Roger Federer, do tё mbahet mëngjesin e nesërm, 1 shkurt.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi