Hoffenheim kthehet në krye të tabelës

Shko poshtë

Hoffenheim kthehet në krye të tabelës

Mesazh nga Emir prej Sun Feb 01, 2009 3:24 am
Skuadra e Hoffenheimit ka shënuar fitore me rezultat prej 2-0 në Rhein Neckar Arena kundër skuadrës së Ervin Skelës, Energie Cottbus, për ta rikthyer pozitën e parë të cilën ia mori të premten mbrëma Hamburgu.
Liderët e deritanishëm në Bundesliga shënuan nga një gol të dy pjesët të cilët mjaftuan për ta mposhtur Cottbusin. Demba Ba krijoi epërsinë për vendasit (28’), ndërsa Boubacar Sanogo e dyfishoi atë (63’).

Me këtë fitore Hoffenheim rikthen pozitën e parë me dy pikë më shumë se Hertha dhe Hamburgu të cilat ndajnë pozitën e dytë dhe të tretë me pikë të barabarta.

Hertha Berlin me fitoren e sotme kundër Eintracht Frankfurtit ka zënë vendin e dytë me 36 pikë aq sa ka edhe Hamburgu në vendin e tretë.

Fitore me rezultat prej 2-0 ka shënuar edhe Stuttgarti, i cili e ka mposhtur skuadrën e fundit në tabelë, Monchengladbach. Bayer Leverkusen ka barazuar si mysafir i Borussia Dortmundit me rezultat 1-1.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi