Nadal eliminon Verdascon pas një drame të vërtetë

Shko poshtë

Nadal eliminon Verdascon pas një drame të vërtetë

Mesazh nga Emir prej Sat Jan 31, 2009 12:54 am
Rafael Nadal ka arritur finalen e parë të Australian Open pas një fitoreje maratonike kundër bashkëkombësit të tij, Fernando Verdasco.

Numri një i botës mposhti spanjollin tjetër me rezultat 3-2 në sete (6-7, 6-4, 7-6, 6-7 dhe 6-4), gjatë përballjes e cila zgjati jo më pak se 5 orë e 14 minuta.Nadal në finalen e të dielës do të vihet përballë tenistit të dytë në botë, zviceranit Roger Federer, i cili synon të arrijë rekordin e legjendës Peter Sampras, duke fituar edhe titullin e 14-të Grand Slam.

avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi