Kosova nuk është në listën e Eurovisionit

Shko poshtë

Kosova nuk është në listën e Eurovisionit

Mesazh nga Emir prej Fri Jan 30, 2009 12:34 pm
Organizuesit e festivalit evropian të këngës kanë bërë të ditur listën e vendeve konkurruese në edicionin e sivjetmë të Eurovisionit që do të mbahet në Rusi.

Janë gjithsej 43 shtete konkurruese, midis të cilëve pas dhjetë vitesh rikthehet Sllovakia, por këtë vit festivalit do t’i mungojë San Marino.

Shqipëria tashmë ka përzgjedhur Kejsi Tolën si përfaqësuesen e saj, mirëpo në listën e shteteve mungon emri i shtetit më të ri në Evropë…KOSOVA.

I mbetet Qeverisë së Republikës së Kosovës që të bëjë diçka më shumë, sepse njohja e Kosovës në aktivitetet artistike të rangut ndërkombëtar është po aq e rëndësishme sa dhe njohja në rangjet politike.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosova

Mesazh nga Haris prej Fri Apr 03, 2009 10:40 am

Nuk mundet kosova me mar pjes menihere
ne eurovizioni veq qka u bo shtet!
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi