Australian Open: Safina dhe Serena Williams nё finale

Shko poshtë

Australian Open: Safina dhe Serena Williams nё finale

Mesazh nga Emir prej Fri Jan 30, 2009 6:05 am

Tenistja e tretё e renditur, Dinara Safina, ka kaluar nё finalen e parё tё saj nё Australian Open, me njё fitore prej 2-0 nё sete (6-3, 7-6), ndaj ruses tjetër Vera Zvonareva.

Safina, e cila vitin e kaluar siguroi finalen e French Open, do tё përballet nё finale me amerikanen Serena Williams, e cila ka mposhtur rusen e tretё nё gjysmёfinale, Elena Dementieva, po me rezultat 2-0 nё sete (6-3, 6-4).

Safina filloi fuqishëm, duke e mposhtur Zvonarevan me lehtësi nё setin e parё, por pati vështirёsi nё setin e dytё, tё cilin e fitoi vetёn nё tie-break.

Ndёrkaq Williams, e cila do tё kërkojё titullin e katërt nё Melbourne Park (pas tre titujve nё vitet 2003, 2005 dhe 2007), nё gjysmëfinalen tjetër nuk pati shumё vështirёsi tё mposht Dementievёn, duke fituar pёr 1 orё e 39 minuta.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi