NBA: Celtics arrijnë tek fitorja e nёntё radhazi

Shko poshtë

NBA: Celtics arrijnë tek fitorja e nёntё radhazi

Mesazh nga Emir prej Fri Jan 30, 2009 6:04 am

Eddie House ka shёnuar 28 pikё dhe Rajon Rondo 24 pikё dhe nёntё asistime, pёr tё udhëhequr Boston Celtics drejt fitores sё nёntё nё radhë, 119-100, ndaj Sacramento Kings.

Kjo ishte humbja e shtatё nё radhё pёr ekipin e Konferencёs Perёndimore, Sacramenton, ndërsa e 20-ta kundër ekipeve nga Konferenca Lindore, ndaj tё cilёve nuk ka asnjë fitore.

John Salmons shёnoi 22 pikё dhe Jason Thompson 21 pikё dhe 11 kёrcime pёr Kings, tё cilёt humbёn me njё diferencё prej 45 pikёsh ndaj kampionit nё fuqi, mё herët gjatё këtij sezoni.

Kevin Garnett shёnoi 14 pikё dhe tetё kërcime dhe Paul Pierce tetё pikё dhe po aq asistime brenda 27 minutash lojё pёr fituesin. Kjo ёshtё ndeshja e dytё nё radhё qё Pierce nuk arrin tё shënojё pikё dyshifrore.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi