Australian Open: Federer arrin nё finale

Shko poshtë

Australian Open: Federer arrin nё finale

Mesazh nga Emir prej Fri Jan 30, 2009 6:03 am




Ish-numri njё i botёs, Roger Federer, ka arritur nё finale tё turneut Australian Open me njё fitore nё tre sete (6-2, 7-5, 7-5) ndaj amerikanit Andy Roddick.

Zvicerani, i cili tash renditet i dyti nё listёn botërore, iu bёri ballё servimeve tё Roddick dhe dominoi gjatё gjithё ndeshjes pёr tё triumfuar dhe pёr tё vazhduar tё jetё i pamposhtur nga amerikani.

Rivali i pёrhershёm i Federer, Rafael Nadal, do tё përballet me Fernando Verdasco, nё gjysmëfinalen e tjetër ‘spanjolle’.

Pёr Federer kjo do tё jetё finalja e 18-tё Grand Slam, ndërsa e katërta nё Australian Open, pasi tё tri finalet e mëhershme i kishte fituar.

“Andy ka luajtur shumё mirё dhe e dija se kam njё ndeshje tё vështirё përballё. Mendoj se luajta shumё mirё sonte, pasi edhe Andy luajti shumё mirё, andaj ishte kënaqësi”, ka thёnё Federer pas ndeshjes.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi