NBA: Orlando “magjike” kundër Cleveland

Shko poshtë

NBA: Orlando “magjike” kundër Cleveland

Mesazh nga Emir prej Fri Jan 30, 2009 5:55 am
Dwight Howard ka udhëhequr ekipin e tij Orlando Magic, drejt fitores prej 99-88 ndaj Cleveland Cavaliers.

Howard kontribuoi me 22 pikё dhe 18 kёrcime, derisa Rashard Lewis dhe Hedo Turkoglu shënuan nga 19 pikё secili pёr Orlandon qё fitoi takimin e parё nё mes tё dy kryesuesve tё Konferencёs Lindore.

LeBron James shёnoi 23 pikё por ishte i saktё nё vetëm nё 10 nga 27 tentimet e tij. Mo Williams, i cili erdhi me pikёt mё tё larta nё karrierё, 43 pikё, tё shënuara nё ndeshjen e kaluar kundër Sacramento Kings, kësaj here dёshtoi duke shёnuar vetëm 12 pikё me katёr gjuajtje tё suksesshme nga 15 tentimet.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi