Ferdinand beson nё titull

Shko poshtë

Ferdinand beson nё titull

Mesazh nga Emir prej Fri Jan 30, 2009 5:53 am
Mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand, ёshtё i bindur se ekipi i tij do ta ruajë formёn e mirё dhe se do tё arrijё edhe tek titulli i ri nё Premierligё.

Qё nga rikthimi nga Kupa Botёrore e Klubeve nё Japoni, ku triumfoi, Manchester United ka fituar tё gjitha gjashtë ndeshjet nё Premierligё dhe ka marrë kreun e tabelës.

“Ne jemi nё krye dhe duhet tё përpiqemi tё qёndrojmё atje dhe tё fitojmë sa mё shumё pikё qё mundemi. Nёse vazhdojmë tё luajmë si nё ndeshjet e kaluara, kemi njё shans tё madh tё arrijmë deri tek trofeu”, ka thёnё mbrojtësi anglez.

United tё shtunën do ta presё Evertonin dhe me fitore Manchesteri do tё krijonte pesё pikё epërsi ndaj Chelseat dhe Liverpoolit, tё cilёt tё dielën do tё ndeshen mes veti.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi