I fuqishmi 911 GT3 i gatshëm për Gjenevë

Shko poshtë

I fuqishmi 911 GT3 i gatshëm për Gjenevë

Mesazh nga Benjamin prej Fri Jan 30, 2009 5:51 am


Porsche sot ka publikuar fotografitë e para të modelit 911 GT3 të avancuar. Siç edhe është mundur të pritet, ka një varg risive teknike, derisa GT3 është më i fuqishëm se kurrë.
Motori atmosferik prej gjashtë cilindrash është rritur në katër litra, derisa fuqia të cilën e zhvillon po ashtu është ngritur në 435 kuaj fuqi. Këto mjaftojnë që nga vendi i nisjes deri në 100 kilometra në orë të arrijë për 4.1 sekonda dhe shpejtësinë maksimale prej 309 km/h.

Udhëheqja me automjetin po ashtu është përmirësuar falë sistemit të modifikuar të Porsche, Stability management, e në të janë edhe disqet më të mëdha të qeramikës për frenim.Premiera botërore e 911 GT3 të ri është paralajmëruar për panairin e automjeteve të Gjenevës i cili mbahet në muajin mars të këtij viti.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi