Alfa Mi.To GTA me 240 KF!

Shko poshtë

Alfa Mi.To GTA me 240 KF!

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 9:38 pm


Alfa Mi.To GTA me 240 KF!
Në panairin e radhës në Gjenevë, Alfa do ta prezantojë versionin GTA të Mi.To, i cili do të ketë 240 KF, ndërsa do ta arrijë shpejtësinë prej 100 km/h për 6 sekonda! Me këtë version të ri Alfa do t’i bëjë konkurrencë Mini John Cooper Works, i cili ka 31 KF më pak.

Mi.To GTA do të jetë e pajisur me të gjitha shtesat e nevojshme me qëllim që fuqia e motorit të mund të shfrytëzohet në teren, para së gjithash duke aluduar në boshtin e përparmë, i cili do t’i kontrollojë maksimalisht rrotat e përparme duke mos lejuar dridhjen e tyre.

Motori do të jetë 1.8 litërsh dhe do të ketë një mbushës turbo, me ndihmën e të cilët do të arrijë 240 KF, të mjaftueshme për ta lëvizur Alfën ‘e vogël’ në 240 km/h shpejtësi maksimale.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi