Audi Locus Concept

Shko poshtë

Audi Locus Concept

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 9:31 pm


Audi Locus Concept
Dizajneri turk Ugur Sahin ka dhënë mendimin e tij se si do të duhej të duket një Audi i të ardhmes.

Turku, frymëzimin kryesor e ka marrë nga natyra. Sipas tij, njerëzit nuk vërejnë linjat, format dhe lakesat e ndryshme në natyrë. Për këtë arsye koncepti i tij bazohet në linja të kompozuara, të cilat relaksojnë dhe njëkohësisht japin ‘energji’ dhe asocojnë në një automjet sportiv.

Koncepti i ri i ruan bazat e njohura të automjeteve Audi, pjesën e përparme e ka të gjerë, ndërsa kulmi i ngjan Audi TT. Koncepti Locus e ka pjesën e pasme agresive me drita të errëta të frenave.

Karakteristikë e Locusit është se e shfrytëzon shumë qelqin, me qëllim që udhëtarët të ndjejnë se kanë hapësirë kur janë brenda.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi