Daniel Radcliffe kundër mbretërisë britanike

Shko poshtë

Daniel Radcliffe kundër mbretërisë britanike

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 9:01 pm


Daniel Radcliffe kundër mbretërisë britanike
Ylli i filmit “Harry Potter”, Daniel Radcliffe, ka sulmuar monarkinë britanike, duke thënë se familja mbretërore simbolizon “të keqen” në Mbretërinë e Bashkuar.

Aktori i lindur në Londër nuk e kupton admirimin e vendit të tij për mbretëreshën Elizabeta II dhe trashëgimtarët e saj, pasi nuk beson se klasat e larta duhet të lartësohen.

“Unë nuk jam një monarkist. Aspak... Thjesht nuk e shoh të arsyeshme përdorimin e monarkisë, edhe pse jam një patriot i fortë. Jam shumë krenar që jam anglez, por mendoj se monarkia simbolizon shumëçka jo të mirë për vendin. Jo se ata bëjnë diçka të keqe, por ky simbol i ndarjes së klasave, nuk është diçka që më pëlqen”, ka thënë aktori.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi