Reali i Madridit, 3-1 ndaj Osasunes

Shko poshtë

Reali i Madridit, 3-1 ndaj Osasunes

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 8:41 pm

Reali i Madridit ka bere mrekulline me Osasunen duke fituar 3-1.

Skuadra mike e ka filluar me mire ndeshjen dhe ka arritur te shenoje qe ne minuten e 20-te me Nekunam i cili gjeti te papregatitur mbrojtjen madrilene.

Me gjithe perpjekjet e madrileneve pjesa e pare ka perfunduar me rezultatin 0-1. Me fillimin e se dytes ka qene Serhio Ramos i cili ka mposhtur portierin e Osasunes me nje goditje te forte qendrore.

Vetem 15 minuta me pas Higuain i harruar i vetem ne zone shenon golin e avantazhit per Realin pas nje pasimi te Roben.

Holandezi ka kerkuar nje gol personal gjate gjithe pjeses se dyte duke rrezikuar ne disa raste porten kundershtare.

Ne minuten e 90 te takimit ai ia doli mbane te trefishonte rezultatin duke hipotekuar fitoren e 12-te per Realin e Madridit. Kjo fitore i con ato ne kuoten e 38 pikeve aq sa edhe Sevilja e vendit te dyte.

Gjithsesi diferenca me katalanasit qe kryesojne Premiera Division mbetet 12 pike.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mir

Mesazh nga Emir prej Wed Jan 28, 2009 5:40 am

mir esht po lun shum mire real madrid ama barcelonen ska kush e nal
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 25
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi