Vizioni i Nokias per te ardhmen

Shko poshtë

Vizioni i Nokias per te ardhmen

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 8:20 pmokia Morph eshte prezantim i vizionit te telefonave celulare, ashtu si i sheh aktualisht prodhuesi me i madh i tyre ne bote. Problemi eshte vetem se konceptet shkencore e fantastike te Nokias pothuajse asnjehere nuk arrijne te dalin ne treg.
Edhe pse ky vizion i Nokias per te ardhmen e telefonave celulare eshte shume interesant, prodhimi i nje telefoni te tille, per fat te keq, ende nuk eshte i mundur sepse mbeshtetet teper ne teknologjite te cilat nuk jane te zhvilluara sa duhet, apo qe ende jane ne fushen e teorise.

Morph si i tille eshte rezultat i bashkepunimit ne mes te hulumtuesve te Nokias dhe njerezve te meneur nga Universiteti Cambridge, derisa materialet nga te cilat do te punohej do te duhej te mundesonin formesimin e tij ne baze te nevojave te shfrytezuesve.Megjithate, materialet e tilla priten tek ne te ardhmen, kur te perparoje nano-teknologjia, mirepo elementet nano-teknologjike do te mund tei shihnim ne telefona celulare gjate shtate viteve te ardhshme, por jo edhe dieka afer nje koncepti te ketill
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi