Llogaria 9+1+1=11

Shko poshtë

Llogaria 9+1+1=11

Mesazh nga Haris prej Mon Jan 26, 2009 4:05 pm

Lexo me poshte dhe shiko cfare llogaritjesh kane bere, interesant.
Vertete aktualisht eshte shumE tronditese!! (Sidomos pjesa e fundit, por lexoje se pari te teren)
1. New York City ka gjithsej 11 germa
2. Afghanistan ka gjthseje 11 germa.
3. Ramsin Yuseb (Terroristi i cili ka kercenuar se do t'i shkatrroje kullat binjake ne vitin 1993) poashtu ka gjithseje 11 germa.
4. George W Bush poashtu ka 11 germa.
Kjo mund te jete nje koineidence e thjeshte, por i ben gjerat me interesante ketu:
1) New York eshte Shteti i 11-te.
2) Aeroplani i pare i cili eshte perplasur per kullat binjake ka qene fluturimi numer 11.
3) Fluturimi numer 11 ka bartur 92 persona (9+2=11).
4) Fluturimi numer 77 i cili po ashtu eshte perplasur per kullat binjake ka bartur 65 udhetare (6+5=11)
5) Tragjedia ka ndodhur me 11 Shtatore, apo ashtu siqe tani eshte e njohur 9/11 (9+1+1=11)
6) Kjo date eshte e ngjajshme me numrin e emergjences se servisit telefonik 911 (9+1+1=11)
Nje koineidence e plote apo joee:
1) Numri total i viktimave ne avionet e rrembyer ka qene 254 Dmth (2+5+4 =11).
2) 11 Shtator-i eshte dita e 254 me radhe ne vitin kalendarik. Prape kemi (2+5+4=11).
3) Bombardimi i Madridit ka ndodhur me 3/11/2004 (3+1+1+2+0+0+4=11).
4)Tragjedia e Madridit ka ndodhur 911 (9+1+1=11) dite pas incidentit te kullave binjake.
Tani kjo eshte ajo qe gjerat i bene te mbinatyreshme (te frikeshme):
Simboli me i njohur per SHBA-te, pas yjeve & shiritave, eshte Shqiponja.
Vargjet me poshte jane te marrura nga Kurani, libri i shenjet Islamik:
'Pasi qe eshte e shkruar se nje bir Arabie do ta zgjoi Shqiponjen Frikesuese. Terbimi i Shqiponjes do te bie mbi tokat e ALLAHUT perderisa disa popuj te shendruar ne deshprim akoma me te kenaqur: per terbimin e Shqiponjes Frikesuese pastruan tokat e ALLAHUT dhe aty ka pasur PAQE.
Ky citat eshte numer 9.11 nga KURANI.Akoma nuk jeni te bindur per ketee e!
Provojeni kete dhe shikoni se si do te ndjeheni pastaj. Mua me jane ngritur floket perpjete nga kjo:
Hapeni Microsoft Word dhe beni si me poshte:
1. Shkruani me te medha Q33 NY.
Ky ka qene numri i fluturimit te avionit te pare qe ka goditur kullat binjake.
2. Selektojeni kete:- Q33 NY
3. Shendrojeni shkrimin ne madhesine 48.
4. Shendrojeni shkrimin actual ne WINGDINGS dhe do te fitoni nje pamje interesante, krejt lehte e kuptueshme
c'po mendoni tani!!!
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi