klonimi!!!!!

Shko poshtë

klonimi!!!!!

Mesazh nga Haris prej Mon Jan 26, 2009 3:59 pm

[i] Klonimi i njeriut nuk mund te jete
100% identike pohojne shkenctaret. Tei marrim shembull bineqet qe ecin ne rrethinen tone, pa
dije qe jan klon. Keta kan gjithmon nje dallim ne formimin e trunit dhe ne gishta pershkak se
DNA nuk e permban gjitha masat se si te zvillohen keto gjymtyr 100% nga pamja e jashme.
Meqe kloni natural nuk ka defekte thon shkenctaret pse mos te klonojm njeriun ne gjendje
kritike sikur kur eshte i semur dhe i duhet nje organ i brendshem. Dmth rreziku qe organi mund
te zvillohet nga ana e kundert ose me dallim nga pamja egziston.
Cfare mendimi keni ju per klonimin, eshte e drejt ta lindin nje klon per te sheruar nje trup tjetere
Kur ky trupi i ri duhet te jetoj pa dashje pa nje organ.
Faktikisht kjo menyr egziston ne disa shtete. Keto klonime quhen femij rezerva.
Hajde kush di me shume na shpjegoni pak me teper.
__________________
Arsimimi nuk ?SHT? pergaditje per jet?!!!!;
-Ai ?SHT? vet? JETA......:
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi