Fakte shume interesante.

Shko poshtë

Fakte shume interesante.

Mesazh nga Haris prej Mon Jan 26, 2009 3:55 pm

Fakte interesante

Coca - Cola origjinale ishte jeshile

Emri i te gjithe kontinenteve fillon me shkronjen qe mbaron.

Muskuli me i forte i trupit eshte gjuha.

Nuk mund te vrasesh dot veten duke mbajtur frymen.

Njerezit thone shendet kur teshtin sepse kur teshtin zemra jote pushon se punuari per 1 te qinden e sekondes.

Derrat fizikisht nuk mund te shofin qiellin.

Nese teshtin shume fort mund te shkaktosh nje frakture ne kocken e hundes,nese e provokon vet mund te shkaktosh hemoragji ne koke apo qafe dhe te vdesesh.

C`do mbret ne letrat e bixhozit perfaqeson nje mbret nga historia
Maç- Mbreti David
Spathi- Aleksandri i Madh
Zemer- Charlemagne
Karo- Jul Cezari

Nese ne nje statuje (si Skenderbeu) kali i ka te dyja kembet ne ajer Personi ka vdekur ne beteje.
Nese ka nje kembe ne ajer ka vdekur nga plaget e mara ne beteje.
Nese i ka te dyja kembet ne toke vdekja ka qene natyrore.

Antiplumbin,Fshirset e xhamave te makines,printerin me lazer dhe daljet e emergjences i kane shpikur femrat.

Nje kermill mund te flere 3 vjet.

Krokodili nuk e nxjer dot gjuhen jashte.

Te gjithe arinjte polar jane mengjarash.

American Airlines Mblodhi 40.000 $ ne 1987 duke eleminuar vajin nga cdo sallate e sherbyer ne first class.

Fluturat shijojne me ane te kembeve.

Elefandet jane te vetmet kafshe qe smund te kercejne.

Shekspiri shpiku fjalet Vetvrasje dhe Gunge.

Karig-ja elektrike u shpik nga nje dentist.

Zemra e njeriut krijon nje shtytje qe mund ta ngreje gjakun 25 metra ne lartesi.

Minjte shumohen aq shpejt sa qe ne 18 muaj mund te kene rreth 1 milion pasardhes.

Duke mbajtur kufje ne veshe rrit masen e baktereve me 700 here me shume se zakonisht.

Cakmaku u shpik perpara shkrepses.

Pjesa me e madhe e buskuq-ve permbajne luspa peshku.

Si gjurmet e gishtave dhe gjurmet e gjuhes te c`do njeriu jane ndryshe.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi