qka eshte e dobishme e qka jo per trupin ton

Shko poshtë

qka eshte e dobishme e qka jo per trupin ton

Mesazh nga Admin prej Mon Jan 26, 2009 3:40 pm

earja e madhe... e pritshme


Askush nuk do te kishte kurajen tei thoshte epoe planit gjashtepikesh te Ban Ki- Munit, qe e ben te pavlefshem autoritetin e Republikes ne veri dhe ne enklava. Me se rendi do te jete ajo pika e administrimit te kufirit me Serbine. Sipas planit, kosovaret as qe do te perzihen ne ruajtjen e vijes kufitare. [e]

>> me shumeLajme tjeraVitaminat shtese, jo aq te dobishme / 27 Nentor, 2008

Miliona njerez ne bote blejne vitamina duke shpresuar se ato do te ndihmojne shendetin e tyre. Por, a ndihmojne atoe Nje numer studimesh kane hedhur dyshim mbi efektin e dozave te larta te vitaminave per te parandaluar rrezikun e kancerit. Vitaminat C dhe E jane dy prej me te perdorshmeve. Ato gjenden ne fruta e [e]

>> me shume
eaji i gjelber ndihmon kunder lodhjes dhe kileve te teperta / 27 Nentor, 2008

Nje filxhan i eajit te gjelber a te zi eshte doza ditore e antioksiduesit, i cili forcon organizimin dhe i ndihmon ne luften kunder tumoreve te rrezikshem, semundjeve te zemres dhe eneve te gjakut. Po ashtu, studimet me te reja tregojne se kjo pije sheruese ndihmon edhe ne luften kunder kileve te teperta. Studiuesit nga [e]

>> me shume
Vitamina D nga vaji i peshkut dhe vezet pengojne kancerin e zorreve / 27 Nentor, 2008

Perveeqe ndihmon ne pengimin e kancerit te zorres se trashe, po ashtu eshte deshmuar se vitamina D pozitivisht ndikon ne shendetin e eshtrave
Personat me nivel te larte te vitamines D kane 72 per qind me pak gjasa qe te semuren nga kanceri i zorres se trashe, ka treguar nje studim i institutit shteteror amerikan per [e]

>> me shume
Zhvillohet ilaei i cili flokeve te thinjura ua kthen ngjyren natyrale / 27 Nentor, 2008

Studiuesit nga universitetet e Maneesterit ne Britanine e Madhe dhe ne Lubek te Gjermanise kane zhvilluar nje ilae i cili flokeve te thinjura mund teua kthej ngjyren natyrale. Tani per tani, ata kane zbuluar se ky ilae u ndihmon personave te cileve floket u jane thinjur per shkak te stresit apo semundjeve. Ilaei K(D)PT eshte [e]

>> me shume
Dobia nga ushtrimet gjate shtatzenesise / 26 Nentor, 2008

Grate te cilat gjate shtatzenesise mbeten fizikisht aktive, shpesh mbajne shendetin e mire edhe me vite te tera pas lindjes kane bere te ditur studiuesit amerikane. Mbajtja e regjimit te ushtrimeve edhe gjate shtatzenesise tregon se grate, te cilat me mbajtjen spontane te nivelit te larte te aktiviteteve fizike ne menyre te qendrueshme zvogelojne rrezikun [e]

>> me shum
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi