O ju te cilet e festoni vitin e ri !!

Shko poshtë

O ju te cilet e festoni vitin e ri !!

Mesazh nga Admin prej Mon Jan 26, 2009 3:32 pm

O JU Te CILET E FESTONI VITIN E RI !!--------------------------------------------------------------------------------


-----


--------------------------------------------------------------------------------


O JU Te CILET E FESTONI VITIN E RI !!

Vellezer dhe motra ne Islam,
Es-Selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu!


PARATHeNJE:


Falenderimi i veeante i takon vetem All-llahut. Ate e falenderojme dhe vetem prej Tij ndihme e falje kerkojme.

Kerkojme qe Zoti te na shpetoje nga te keqijat e shpirtit dhe veprat tona te keqija.

Ate qe e udhezon All-llahu s'ka kush e humbe dhe ate qe e humbe
All-llahu s'ka kush e udhezon.

Deshmoj se s'ka tjeter qe meriton adhurim pos All-llahut, i Cili eshte Nje, i Vetem dhe deshmoj se
Muhamedi eshte rob dhe pejgamberi i Tij.Te nderuar muslimane!
Shpetimi dhe krenaria e muslimaneve eshte ne pasimin dhe jetesimin e parimeve islame, kurse imitimi dhe perngjasimi me te tjeret sjell nenemimin, ngushtimin dhe roberimin. Sot popujt vuajne dhe kane kriza nga me te ndryshme, si: ideologjike, morale, shpirterore, politike dhe sociale. Vetem Islami ofron zgjidhjen adekuate per ne
rrugen e drejte reale.

eDhe vertet, kjo eshte Rruga Ime e Drejte, keshtu qe ndiqeni ate dhe mos ndiqni rruge te tjera pasi ato do teju ndajne e teju largojne nga udha e Tij. Kete jua ka urdheruar Ai qe te mund te beheni muttekine (te perkushtuar ne besimin e paster islam).e [6.153]

Islami, fe e plotesuar dhe e kompletuar,
nuk ka nevoje per plotesime shtese.

eKete dite Une e persosa fene tuaj per ju, plotesova miresine Time mbi ju dhe zgjodha per ju Islamin fe. [5.3]


Vella i nderuar dhe moter e nderuar, shpresojme qe ua kemi sjellur ate qe ua ka riperteri imanin dhe qe e ngrite dashurin per fejen e Muhamedit a.s..

Lusim All-llahun xh.sh qe keto materiale te behen te sinqerta per Fytyren e Tij te ndershme dhe te jet e dobishem per muslimanet! [Amin]
Me poshte keni dhjetra shkrime dhe video,te marrura nga web faqe te ndryshme islame ne lidhje me realitetin e "Vitit te ri" dhe qendrimit Islamit ndaj saj. Shperndaje neper miq e familjar, ne menyre qe ta kuptojne te verteten e te largohen nga gjerat e ndaluara (festimi i vitit te ri pagano-krishter, etj). Shperndarja e ketyre shkrimeve mundeson qe ata qe e duan te verteten (Islamin), porse s'e kane njohur deri tani, te kene rastin te njoftohen me te dhe qendrimet e tij.

O ju musliman! Largohuni nga festat e jomuslimaneve, dhe dijeni se s'do jete arsye te thoni para Allahut ne Diten e Gjykimit: "S'E KEMI DITUR se festimi i festave te jomyslimaneve eshte i ndaluar"!

O Allahu yne, deshmo se ua treguam te verteten! Amin!KLIKONI MBI TITUJT QE JU INTERESOJNE!
PSE NDALOHET FESTIMI I VITIT Te RI TE MUSLIMANeTe

PSE PRITJA DHE KREMTIMI I VITIT Te RI eSHTe KOTeSI, eSHTe MARReZI...e

A lejohet pjesemarrja ne festat e jobesimtarevee

A lejohet t'ua urojme jobesimtareve festat e tyree

PO AFROHET VITI I RI

FESTA E VITIT Te RI

Te KREMTUARIT E FESTAVE Te JOBESIMTAReVE

ORIGJINA PAGANE E KRISHTLINDJES

FESTIMI I VITIT Te RI

Viti i Ri, feste krishtero-pagane


Festimi i vitit te ri

KALENDARI JULIAN-GREGORIAN, KALENDAR KRISTIAN APO PAGANeKLIKONI MBI VIDEOT QE JU INTERESOJNE!

media

media

media
media

KLIKONI MBI LIGJERATAT ISLAME QE JU INTERESOJNE!

Ketu kemi edhe audio ligjerata te ndryshme qe kan te bejn me
festimin e "vitit te ri", ja ketu pra mundeni te shkarkoni ligjeratat secilen duke klikuar shkarko.

I ter emesioni qe eshte mbajtur ne radio nga dr.Shefqet Krasniqi
tema "Realiteti i vitit te ri:Ligjerate (intro) nga hoxha dr.Zekerija Bajrami
tema: "Realiteti i Vitit te ri"Ligjerate nga hoxha Sadullah Bajrami
tema: "Realiteti i vitit te riLigjerate nga hoxha Dhulkarejn Ramdani
tema: "Viti i ri"

Allahu ju nderofte dhe ju shperblfte te gjitheve...Ue Selam Alejkum we Rahmetullahi we
politologu i/e shkëputur
Përgjigju duke Cituar
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 23
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi