Kush ne te vertete eshte Obama

Shko poshtë

Kush ne te vertete eshte Obama

Mesazh nga Admin prej Mon Jan 26, 2009 3:31 pm

Kush ne te vertete eshte Obamae
Ne certifikaten e tij te lindjes ne Honollullu, ende askush nuk ka qasje...


Zgjedhja e Barak Husein Obames, ne bote shkaktoi reagime te shumta. Disa ardhjen e tij ne pushtet e presin me nje doze te madhe te skepticizmit, disa te tjere mendojne se Amerika tani me e deshmoj veten si nje vend shume demokratik, kurse disa te tjere mendojne se Amerika pas mandatit te tij do te jete nje vend qe ka hyre ne kriza edhe me te thella. Koha do te na tregoj se kush ka te drejte me teper.

Ajo qe tani eshte e sigurt, eshte ajo se, ai ka nje biografi te pasigurt dhe te komplikuar Ne certifikaten e tij te lindjes ne Honollullu, ende askush nuk ka qasje. Ajo qe dihet per te eshte se, eshte femije (ndoshta jashtemartesor) i Frank Marshall Dejvis dhe En Danam. Babi i tij kishte qene nje kohe, nje denoncues (informator) i FBI-se, kurse nena e tij nje kohe kishte punuar ne Indonezi ne Fondacionin Rockfeller! Shkollimin e kishte kryer ne Universitetin sionist ne Harward dhe Kolumbi.

Presidenti i pare zezak, per shef te Shtepise se Bardhe kishte emeruar Ram Emanuel nje sionist shume te flakte, i cili posedon dy nenshtetesi- ate izraelite dhe natyrisht amerikane. Babai i tij kishte qene anetare i grupit te njohur terrorist IRGUN , qe kishte vepruar ne Palestine. Gjithashtu edhe Rami viteve te 90-ta kishte leshuar ShBA-te dhe kishte shkuar ne Izrael qe ta kryej sherbimin ushtarak. Nje lidhje e tille e presidenteve amerikan dhe sionisteve nuk paraqet ndonje risi ne politiken te cilen nje kohe te gjate e udheheqin amerikanet. Profilin politik te Obames ndoshta me se miri e paraqet autori Tarpley, i cili ne librin e tij: "Obama nje kriminel Postmodern", shkruan se ai eshte nje personalitet turbulent, me nje pamje megalomaniake, nje kriminel postmodern te cilin agjencioni i inteligjences me sponzorues shume te pasur, me ndihmen e turmave te tinejgjereve, duke falsifikuar votimet, dhe me ndihmen e mediave te orkestruara histerike te cilat e rrethojne politiken, kishte ndihmuar nominimin e tij . Obama vjen nga veprimtaria e Fondacionit Ford, i cili asnjehere ne kushte normale nuk do t'i fitonte zgjedhjet. Me tutje autori thote se, keshilltari shpirteror dhe kontrollori i tij ishte Zbigniew Brzhezhinski, bashkethemeluesi i Komisionit Trelateral dhe nje urrejtes i emendur i Rusise. Ai gjithashtu permend lidhjet e tija me shoqaten Skull & Bones, (nje shoqate sekrete sataniste te ciles i takon edhe kryetari Bush). Autori thekson se, kjo kohe na kthen prapa ne Italine e viteve 1919-1922, dhe ngrite spektrin e fashizmit postmodern ne Amerike. Ne fund autori thote se, asnje votues nuk mund t'i injoroj keto fakte te cilat gjenden ne kete liber.

Ajo qe vlen gjithsesi te theksohet ne lidhje me Obamen eshte se, ne ShBA lozha masoniste Prince Hall eshte lozha e pare e zezakeve ne ShBA, qe e ka marre emrin nga themeluesi i saj, nje skllav zezak William Hall, i cili kishte fituar lirine e tij me 9 prill 1770. Halli vdes ne Boston me 04.12.1807. Ai varroset me ritet masoniste, nje jave me vone. Kjo shoqate shume sekrete kishte vazhduar te rritej gjer ne ditet e sotme ne ShBA. Anetaret e saj, sot identifikohen ne mes veti me unaza, jaka karakteristike ne xhaketat e tyre dhe gjilpera kapese. Nje nder anetaret me te njohur te kesaj lozhe i cili i takon shkalles se 32-te, eshte edhe Barak Husein Obama.

Rrugen te cilen e kane trasuar dhe ndjekur presidentet paraprak, gjithsesi do ta pasoj edhe Obama. Betimin te cilin e kane dhene ata, gjithashtu edhe ky e ka dhene para murit te vajtimit ne Jerusalem, shoqatave sataniste qe i kane takuar ata edhe ky i takon, punet sataniste qe i kane kryer ata edhe ky do t'i kryen. Lajmi mbi terrorin qe i ka goditur Palestinezet dite me pare, na bene qe te bejme dua per te gjithe ata qe ndihma dhe meshira e All-llahut xh.sh. te jete mbi ta, dhe t'i mallkojme te gjithe ata qe All-llahu i ka mallkuar ne Kur'anin Famelart.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi