Guardiola: Real Madrid nuk do ta josh Messin

Shko poshtë

Guardiola: Real Madrid nuk do ta josh Messin

Mesazh nga Emir prej Sun Jan 25, 2009 1:12 amMenaxheri i Barcelonёs, Pep Guardiola, ka hedhur poshtё thashethemet se ai mund ta humbё Lionel Messin nё drejtim tё Real Madridit.
Kandidati i ri pёr president tё Real Madridit, Florentino Perez, e ka Messin nё listёn e blerjeve, por Guardiola ka hedhur poshtё çdo mundësi tё tillё.

“Nuk e di kush do tё jetё president i ri i Madridit, dhe edhe nёse ofron 120 milionё euro, sa ёshtё kushti i lirimit tё argjentinasit me kontratё, Messi nuk do tё largohet. Mё sё shumti shqetësohem qё ai tё jetё i lumtur nё Barcelona”, ka thёnё Guardiola.

Por, ka qenё mu Perez, ai i cili dikur solli Luis Figon nga Barcelona nё Real.

“Nuk e di nёse Perez ka arsye tё bёjё njё veprim tё tillё. E vetmja gjё qё e di ёshtё se Messi ёshtё i lumtur me familjen e tij dhe ekipin. Dhe se ekipi do tё vazhdojё ta dojё atё po aq sa tash”, ka shtuar trajneri.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi