Australian Open: Serena vazhdon dominimin

Shko poshtë

Australian Open: Serena vazhdon dominimin

Mesazh nga Emir prej Sun Jan 25, 2009 1:11 amTenistja Serena Williams ka kaluar me lehtësi pёr nё rundin e katërt tё Australian Open me njё fitore 2-0 nё sete (6-1, 6-4) ndaj kinezes Peng Shuai.
Amerikania, e renditur e dyta nё botё, kaloi setin e parё pёr vetëm 31 minuta, ndërsa, pastaj u rikthye nga 3-1, pёr tё fitua me 6-4 edhe setin e dytё.

Williams ёshtё duke kërkuar titullin e katërt nё Australian Open pasi triumfoi nё kёtё turne edhe nё vitet 2003, 2005 dhe 2007. Tё tre ndeshjet e këtij viti ajo i ka fituar nё dy sete.

Williams tash do tё përballet me bjellorusen Victoria Azarenka, e cila mposhti ish-kampionen, francezen Amelie Mauresmo 2-0 nё sete (6-4, 6-2).
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi