Britney afër rekordit

Shko poshtë

Britney afër rekordit

Mesazh nga Benjamin prej Fri Dec 05, 2008 9:08 am


Britney Spears është shumë afër që të kryesojë për të pestën herë në karrierën e saj me një album në SHBA, pasi që "Circus" kërcënon t’ia kufizojë mbretërimin njëjavor albumit të ri të Kanye West.
Ekspertët e top-listave parashikojnë se albumi i gjashtë i Britneyt shumë shpejt do të arrijë numrin e shitjeve të albumit të West “808s & Heartbreak”.

Vetëm në ditën e parë të lëshimit të tij (më 2 dhjetor, që përkon me ditëlindjen e 27-të të Britneyt), albumi “Circus” u shit në 219.000 kopje.

Nëse shitjet vazhdojnë të përforcohen, atëherë princesha e muzikës pop do t’u bashkëngjitet këngëtareve, si Barbara Streisand, Madonna dhe Janet Jackson, të cilat kanë qenë më shumë se katër herë në krye të top-listave të albumeve.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi