-Barcoleta-

Shko poshtë

-Barcoleta-

Mesazh nga Haris prej Sat Oct 11, 2008 11:04 am

Puthja

Burr? e grua po rrinin t? ulur n? nj? bang? t? parkut dhe bisedonin mes

veti:

-A t? kujtohet, o burr?, kur mu n? k?t? bang? ma vodhe puthjen e par??

-Po, si s?m? kujtohet, oj grua?! Mu p?r at? vjedhje t? puthjes sate,

edhe sot e k?saj dite, po e vuaj denimin!MARR?VESHJA

Martohet prishtinasi i ri. Erdhi momenti q? t`ia v?r? nuses unaz?n n?

gisht.

-Besoj se ky ?sht? vet?m nj? formalitet - i flet ai n? vesh gruas, -

dhe unaz?n do t? ma kthesh s?rish.RAPORTET

Djaloshi nisi t? dyshonte n? sinqeritetin e femr?s s? vet. Nj? dit? me

gjelozi e pyeti:

??raporte ke me at? tregtarin?

-Ashtu... hyrje - dalje, - u gjegj? ajo.BarcoletaN?na e pyeti t? bij?n, e cila sapo ishte kthyer nga nj? gazmend:

-Si kalove, bija ime?

-S`di ??t? them. Do t? kthehesha shum? m? her?t, por nuk e gjeja

fustanin,- p?tgjigjet e bija.MARTESA-Uh, sa kisha pasur d?shir? t? martohesha me nj? vajz?, e cila ?do

m?ngjes do t? ma sillte kafen? n? krevat, thot? nj? pijanec.

-E un? d?shiroj ta gjej p?r grua vajz?n, e cila ?do nat? do t? ma

sillte krevatin n? kafene, thot? pijaneci tjet?r.LIGJ?RATAPolici e ndali nj? pijanec n? or?t e vona t? nat?s dhe e pyeti:-Ku je

nisur n? k?t? koh??

-N? ligj?rata.

-Kush mban ligj?rata n? k?t? koh??

-Gruaja ime!E (k) strada-K?ng?tar?t tan? shtegtar? u kthyen nga Ulqini. Atje kryen misionin

patriotik: i arg?tuan hallegjinj?t, gurbetqinjt?, t? s?mur?t, t?

sh?ndosh?t dhe t? tjer?t.

(E di xhepi i tyre sa shum? kan? hequr! )- "Ti moj dardha rrumbullake".....

Rrumbullake po, por dardha e ka edhe bishtin...!-"Ti n`at? an?, e un? n?ket? an?"

Asgj? e re, ne jemi m?suar t?jemi pik? e pes?!

- "Si bilbilat, oh, n?p?r ara"

Paj, kur bujqit i l?shojn? arat, dikush duhet t? jet? atje!- "Tridhjet? dit? ka ramazani"

Sherri yt s?un po shkoj te sht?pia!- "Destan begu k?qyr-o sahatin"

Ne edhe pa e k?qyr?, po e dim? mir? sa ?sht? sahati!KonkursiN? nj? konkurs p?r autobiografin? m? t? shkurt?r, ?mimin e par? e fitoi

gruaja q? shkroi:

"Kur kam qen? e re, kam pasur fytyr? t? l?muar dhe kam veshur fustan me

rrudha.

Tash ?sht? e kund?rta".....PeshkatariNj? peshkatar duke peshkuar n? breg t? lumit, e v?ren nj? pul? t?

madhe. E rr?mben, ia pret kryet, ia nduk pendlat dhe e fut n? strajc?.

Shpejt? vjen nj? fshatar dhe e pyet:

-M? falni, e pat? pul?n time ?

-Jo.

-?udi, e t? kujt? jan? k?to pendla k?tu?

-N? t? v?rtet?, kaloi nj? pul? dhe m? luti t?ia ruaj teshat derisa t?

lahet.PARKUNj? vog?lushi i b?het monoton q?ndrimi n? park:

-Mami, u m?rzita duke q?ndruar k?tu.

-Si s?t? vjen turp, po t? mos ishte ky park s?do t? ishe as ti.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi