Tottenham: Katër milionë euro për mbijetesë

Shko poshtë

Tottenham: Katër milionë euro për mbijetesë

Mesazh nga Safir prej Sun Nov 02, 2008 1:05 pm

Nëse skuadra londineze Tottenham Hotspur do të mbetet në Premier Ligë këtë sezon, trajneri i ri i klubit Harry Redknapp do të fitojë bonus prej hiq më pak se katër milionë euro, njofoton britanikja "Mirror".

Redknapp erdhi si trajner i Spursave për ta zëvendësuar trajnerin i cili dështoi totalisht këtë sezon, Juande Ramos, me ç’rast ky i fundit ishte përjashtuar për startin më të dobët në historinë e klubit.

Nën udhëheqjen e Ramosit, këtë sezon Tottenhami luajti tetë ndeshje duke fituar vetëm dy pikë, dhe ky ishte një alarm për drejtuesit e skuadrës të cilët vendosën ta zëvendësonin atë.

Ndërkohë që trajneri i ri ka arritur që në dy ndeshjet e fundit t’u bëjë ballë skuadrave të mëdha, duke i nxjerrë barazim Arsenalit, dhe duke fituar ndeshjen e fundit kundër Liverpool.

Safir
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 27
Age : 24
Registration date : 23/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.djelmoshaterezikshem.piczo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi