Valladollid përmbys epërsinë e Sevillas

Shko poshtë

Valladollid përmbys epërsinë e Sevillas

Mesazh nga Safir prej Sun Nov 02, 2008 1:02 pm

Skuadra e Valladolid ka shënuar fitore 3-2 kundër Sevillas pas një drame të vërtetë, edhe pse ishte në disavatazh prej dy golash.

Sevilla e filloi shumë mirë ndeshjen duke shënuar dy herë në pjesën e parë me anë të Renatos (18’) dhe Navas (26’). Mirëpo gjithçka ndërroi kur në minutën e 35-të u përjashtua nga ndeshja Fabiano me kartonin e dytë të verdhë, dhe nga ky moment Valladolid e mori në dorë ndeshjen.

Pa përfunduar pjesa e parë (43’) Gonzales e ngushtoi epërsinë, ndërkohë që vetëm pesë minuta pas fillimit të pjesës së dytë Canobbio e barazoi rezultatin.

Ishte po i njëjti lojtar, Canobbio, ai i cili shënoi edhe golin e tretë (63’) dhe të fitores për Valladolid.

Safir
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 27
Age : 24
Registration date : 23/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.djelmoshaterezikshem.piczo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi