Shqipëria shpreson që Malajzia ta njohë pavarësinë e Kosovës

Shko poshtë

Shqipëria shpreson që Malajzia ta njohë pavarësinë e Kosovës

Mesazh nga enes prej Sat Nov 01, 2008 7:53 am

Kula Lumpur, 31 tetor - Shqipëria shpreson që Malajzia do ta pranojë dhe do ta njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës, pasi që kjo do t'i shërbente paqes dhe stabilitetit në Ballkan, ka deklaruar zv/ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë Edit Harxhi. Ajo ka theksuar se rajoni i Ballkanit ka vuqjtur shumë nga konfliktet dhe se tani është koha të harrohet e kaluara dhe të hapet një kapitull i ri. "Unë u sigurova nga qeveria e Malajzisë se janë duke e shqyrtuar njohjen e Kosovës si shtet i pavarur. Duke e njohur e pavarësinë e Ksoovës do të ndihmohet stabilteti i tërë rajonit", është shprehur diplomatja shqiptare, njofton Bernama. Edit Harxhi ndodhet në një vizitë në Malajzi, ku me autoritetet e atjeshme ka biseduar për marrëdhëniet bilatarale dhe tregatre mes dy vendeve.
avatar
enes
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 80
Age : 24
Location : Rahovec
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi