Maradona do të drejtojë kombëtaren e Argjentinës

Shko poshtë

Maradona do të drejtojë kombëtaren e Argjentinës

Mesazh nga Benjamin prej Thu Oct 30, 2008 6:30 am


Legjenda e futbollit Diego Maradona pritet të konfirmohet si trainer i kombëtares së Argjentinës.


Maradona dje zhvilloi bisedime me kreun e Federatës së Futbollit të Argjentinës, dhe raportet nga Buenos Airesi thonë se ai pritet të konfirmohet në krye të kombëtares të enjten, në ditëlindjen e tij të 48-të.

Maradona i priu Argjentinës në finalet e Botërorit në vitet 1986 dhe 1990.

Më pas, ai u ballafaqua me probleme të abuzimit me drogë, ndërsa në dekadën e kaluar pati disa probleme shëndetësore, përfshirë sëmundjen e zemrës, shtypjen e lartë të gjakut dhe mbipeshën.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi